Чи потрібна вам передвесільна вечеря?

46

Виїзна церемонія, кейтеринг, розсилання листівок-запрошень, тематичні святкування – в останні пів десятиліття весільні фахівці та самі молодята перейняли безліч гарних західних звичаїв. Одним з найцікавіших весільних звичаїв, які ми запозичили з західної весільної традиції, є передвесільна вечеря. Саме про неї і піде мова у сьогоднішній нашій статті: ми розповімо, навіщо ж влаштовують таку вечерю та про тонкощі її організації.

Передвесільну вечерю, яка є неодмінним атрибутом європейської та північноамериканської весільної традиції, також називають репетиційною, адже по своїй суті вона є репетицією весілля. Найчастіше саме на цій події всі родичі нареченої та нареченого вперше бачаться та мають можливість познайомитись та заприязнитись. Оскільки такі вечері зазвичай проходять у невимушеній, легкій атмосфері, молодята матимуть змогу не тільки перезнайомити своїх родичів, а й відпочити після довгої та складної підготовки до весілля та перед своїм найважливішим днем.

Декор свадебных столовКоли ж ідеальний час для такої вечері? Найчастіше репетиції влаштовують тоді, коли більшість ключових гостей з інших міст прибувають на місце зборів. За традицією вечерю організовують саме напередодні весілля, але якщо цей день має бути насиченим, можна призначити вечерю на кілька днів раніше – це дозволить вам не тільки грамотно розпорядитись своїм часом, а й насолодитись приємним моментом передчуття свого особливого свята.

Ще одним важливим питанням, пов’язаним з репетицією є її формат. Так, це може бути як традиційна вечеря, так і офіційний прийом або взагалі пікнік під відкритим небом. Незважаючи на назву, цю подію можна влаштувати і вдень або навіть вранці. Кого ж зазвичай запрошують на такі події? Окрім самих молодят, їхніх батьків та свідків, там неодмінно мають бути присутні найближчі родичі (сестри, брати, бабусі, дідусі), найкращі друзі та інші важливі для вас з другою половинкою гості. В більшості випадків на передвесільні вечері запрошення не розсилаються, проте якщо ви плануєте доволі масштабний захід, є сенс все ж розіслати листівки.

Декор свадебных столов (4)Іншим важливим питання щодо репетиційної вечері є питання про те, хто ж влаштовує цей прийом. У країнах заходу найчастіше організаторами є батьки нареченого, адже за традицією більша частина весільних витрат лежить на плечах батьків прекрасної половинки пари. Іноді вечері можуть влаштовувати й інші родичі когось з молодят або ж їхні друзі. Часто сьогодні репетиційні вечері влаштовують і самі закохані – адже так вони можуть проконтролювати і список гостей, і інші тонкощі організації прийому.

Цікаво, що передвесільна вечеря може бути у такому ж стилі, як і саме весілля, проте пам’ятайте, що репетиція не повинна затьмарити саму подію та цілковито повторювати її. Цікаво, що зовсім необов’язково влаштовувати передвесільну вечерю у ресторані чи бенкетній залі – цілком виправданим є прийом у домашній атмосфері. Якщо ви живете у приватному будинку і  до того ж влаштовуєте весілля в теплу пору року – можете організувати приємний сніданок або обід на свідому повітрі, до прикладу, в саду.

Декор свадебных столов (12)Часто молодят цікавить і те, чи має бути у такого прийому сценарій. На відміну від самого весілля його репетиція зазвичай не має чіткого плану та проходить доволі спонтанно – у цьому її головна чарівність. У дружній та невимушеній атмосфері запрошеним буде простіше знайомитись та спілкуватись. Молодята можуть заздалегідь підготувати кілька слів для присутніх, поділитись своїми емоціями. Крім того, саме на репетиційній вечері пара може подарувати щось батькам на знак поваги та вдячності.