Чи варто грати весілля у високосний рік

50

Здавалось би, звичайний собі рік, тільки на одну добу довший, ніж інші, та й те легко пояснити з точки зору астрономії. Проте прихід високосного року завжди пов’язаний зі страхами та забобонами: дехто намагається не починати у цей період жодних важливих справ, особливо якщо це стосується одруження. Сьогодні редакція TopWedding вирішила з’ясувати, чи дійсно впливає цей зайвий день на весь рік та подальше спільне життя пари.

Історія поняття

Цікаво, що високосний рік було введено ще у 45 році до нашої ери знаменитим римським імператором Гаєм Юлієм Цезарем, разом з юліанським календарем, який розробляли найкращі астрономи Римської імперії. Згідно до нього, рік дорівнював 365 добам та 6 годинам – за чотири роки ці шість годин якраз і утворювали отой зайвий день, якого багато хто з нас так остерігається. До речі, цьогоріч ми проживаємо 515 високосний рік з тої пори. Як бачите, високосний рік – це поняття, яке було введено астрономами і явище, яке має наукове підґрунтя, тож жодної містики у ньому немає.

Церемонія вінчання - ідеяІрландський рік наречених

Мабуть, всім нам доводилось чути, що у високосний рік краще уникати одруження та заміжжя. Проте мудрі ірландські дівчата, яким кортіло заміж, ще в давнину придумали, як зробити високосний рік своїм союзником. По сьогодні 29 лютого кожна ірландка, яка стомилась чекати освідчення від своєї другої половинки, має право сама запропонувати коханому одруження. У цей день дівчина може обрати будь-якого хлопця. Проте найцікавіше тут те, що хлопець не має права відмовитись, адже це багатовікова традиція! До речі, саме цьому хитромудрому звичаю присвячений фільм під назвою «Заміж у високосний рік» з чудовими Емі Адамс та Метью Гудом у головних ролях.

Що каже церква

В жодному з Писань та церковних канонів не вдалось знайти будь-якої заборони чи обмеження, що стосується одруження у високосний рік. Воно й не дивно, адже Церква, як відомо, дуже негативно ставиться до різноманітних забобонів. Священнослужителі наголошують, що для поєднання двох доль не може бути несприятливих періодів, окрім постів.

Що потрібно для вінчанняНаречена й забобони

Цікаво, що у Київській Русі високосний рік був напрочуд популярним періодом для одруження й заміжжя. Річ у тім, що тоді рік після високосного вважався роком вдови та вдівця. Історики пояснюють таке переконання частими війнами та міжусобицями, які й призводили до значних жертв.

Думка психологів

Що ж з приводу надмірної схильності наших співвітчизників до містики та фаталізму думають психологи? Спеціалісти стверджують, що більшості з нас властиво зосереджуватись саме на негативних моментах нашого життя та співвідносити їх з тим чи іншим «містичним» бекграундом. Тобто якщо у людини стається щось негативне у рік з одним зайвим днем, вона, скоріш за все, буде звинувачувати у цьому високосний період.

Церемонія вінчанняТак само і з подружжями, які вирішили розлучитись. Як можна зрозуміти зі статистичних даних, щороку на розлучення подає приблизно однаково кількість пар. Проте багато колишніх закоханих, які грали весілля у високосний рік, а також їхніх друзів та родичів напевно будуть пеняти на несприятливий період.

Як бачите, майже кожному забобону, особливо коли йде мова про високосний рік, можна знайти розумне, а часто навіть наукове пояснення. Обґрунтованих причин боятись року з зайвим днем немає, проте якщо вам ніяк не вдається подолати психологічний бар’єр, не варто ламати себе. Краще оберіть для весілля будь-який інший рік – тоді відповідальність за шлюб лежатиме на ваших з другою половинкою плечах, а не містичному високосному періоді.