Весільна урочистість – це особлива подія в житті молодят, проте є люди, для який цей день є не менш особливим, аніж для самої пари. Мова йде про їхніх батьків. Зазвичай вони з нетерпінням чекають на весілля своїх дітей і всіляко сприяють проведенню свята, тому заслуговують на особливе до себе ставлення. Цікаво, що формат сучасного весілля дозволяє задіяти батьків у різноманітні активності. Про способи показати батькам, що саме вони є найважливішими гостями весільної урочистості, ми й розповімо у сьогоднішньому матеріалі. Бажаємо приємного читання!

Найкращий, на нашу думку, спосіб дати батькам та матерям  відчути свою важливість у цей особливий і для вас, і для них день – це включити батьківське благословення у програму свята. Сьогодні багато молодят відмовляються від традицій на користь модних нововведень. Проте якщо такі етапи свята, як, до прикладу, викуп нареченої, можна (і навіть треба) замінювати чимось актуальним, то давній звичай благословення майбутньої родини варто залишити. Цей зворушливий обряд полягає у благословенні пари батьками за допомогою традиційного хліба та рушників. Вони бажають дітям кохання, розуміння, мудрості та добробуту. Оскільки ця традиція зазвичай має місце перед церемонією одруження, то провести її можна у сімейному колі, без зайвих очей.

Весільний дрес-код для батьків молодят (4)Ще одним чудовим, хоч і запозиченим весільним звичаєм є момент, коли батько веде дочку до вівтаря, аби віддати її майбутньому чоловікові. Крім того, це ще й одна з найкрасивіших миттєвостей всього весільного дня. Цей момент без перебільшень є особливим і для чарівної нареченої, і для її батька. До речі, сьогодні дедалі частіше дівчину до вівтаря ведуть обоє батьків – таким чином вдасться підкреслити важливість батьків у житті нареченої.

Так само хвилюючою і зворушливою є традиція танцю нареченої з батьком, а нареченого – з матір’ю. До того ж це чудова нагода ще раз акцентувати увагу гостей на батьках обох молодят і дати їм відчути свою потрібність та важливість на святі. Ці два танці можна танцювати як окремо, так і одночасно. Вибір мелодії для танцю залежатиме від емоції, яку ви прагнете викликати у присутніх. Так, наприклад, щемливі почуття та сльози зворушення може викликати повільна мелодійна пісня в мінорі, а посмішки та відчуття тепла на душі – жвава позитивна композиція. До речі, гарною ідеєю є показ на екрані під час танцю слайд-шоу ваших дитячих фото.

Весільний дрес-код для батьків молодят (8)Саме батькам належить почесне право виголошення першого тосту. Аби цей момент став ще особливішим, кожному з молодят варто заздалегідь написати про своїх батьків кілька теплих слів – перед тостом ведучий зможе зробити невеличку підводку і оголосити промови батьків. Гарною нагодою ще раз нагадати мамам і татусям про їхню важливість – це влаштувати для них сюрприз. Ця поки що нова традиція стає дедалі популярнішою на сучасних весіллях. В якості сюрпризу можна використати як подарунок (сімейне деревце, портрет тощо) або ж певна дія – до прикладу, пісня у виконанні молодят.

Ідеальним завершенням свята може стати прекрасна і зворушлива церемонія запалення сімейного вогнища. Вона особлива насамперед тим, що участь у ній беруть і молодята, і їхні батьки. Крім того, нова родина може підготувати для своїх тат і мам щирі слова вдячності, які мають пролунати ближче до закінчення весільної урочистості. До слів вдячності можна додати дитячі спогади, курйозні ситуації або сімейні звичаї – словом, те, що здається вам доречним у цей день. Така промова – чудова нагода ще раз сказати, наскільки ви вдячні своїм батькам і наскільки важливими вони для вас є.

Весільний дрес-код для батьків молодят (10)