Розмаїття барв, квіткові гірлянди, колоритні прикраси, священний вогонь, яскраве сарі замість традиційної весільної сукні, руки прекрасної нареченої, розмальовані хною – одруження в індійському стилі сьогодні на піку популярності. Проте справжнє індійське весілля – це не тільки особливе вбрання, візерунки на руках та пиття з долонь, це повноцінний ритуал з безліччю деталей, кожна з яких має своє значення. Звісно ж, треба відрізняти традиційне для цієї частини світу свято від урочистості в індійському стилі. Сьогодні редакція TopWedding розповість своїм читачам про найцікавіші індійські традиції, пов’язані з весіллям, а також про те, як влаштувати церемонію і святкування в стилі цієї дивовижної країни.

Давні звичаї

В різних регіонах Індії існують свої весільні традиції та обряди, проте є і спільні звичаї. Так, до прикладу, в цій країні до весілля готуються ретельно і довго, а саме святкування триває цілих чотири дні. Цікаво, що частування у цей період не повинно містити м’яса, риби та навіть яєць. Мабуть, всі ми бачили у фільмах, з якою розкішшю та помпою зазвичай проходять індійські весілля – так от весь цей розмах за традицією мають організувати батьки прекрасної нареченої. Вінчає молодят жрець-брахман. Крім того, жодне весілля у цій країні не обходиться без жертовного вогню, який називають віпрою.

Весільні образи  молодят в індійському стилі

Традиційним вбранням нареченої на такому весіллі має стати червоне сарі. Допускаються також пурпуровий, золотавий та бордовий кольори, оскільки, як ми вже писали вище, в різних регіонах Індії можуть бути свої звичаї. Зауважимо, що чорний і білий на урочистостях в цій країні не використовується, оскільки перший асоціюють з темрявою та нечистотою, а білий у Індії є траурним кольором. Проте на стилізованому під індійські традиції святі можна використовувати будь-який відтінок, який вам до душі. Цікаво, що саме сарі являє собою ніщо інше, як суцільний відріз тканини довжиною 6-9 метрів, особливим чином обгорнений навколо стегон та заколотий біля  лінії плеча.  Під сарі зазвичай одягають легку кофтинку, яка радше нагадує футболку, та нижню спідницю.

Волосся індійської нареченої зазвичай змащують невеликою кількістю духмяних олій та оздоблюють квітами і прикрасами. Традиційна зачіска дівчини – коса, обов’язково з прямим проділом, адже під час церемонії його посипають пігментом червоного кольору та увінчують спеціальною прикрасою. Особливу увагу слід приділити макіяжу, адже у індійських наречених він значно яскравіший, ніж мейкап західних дівчат: очі підводять чорною підводкою, брови роблять чіткими, а вуста зазвичай фарбують яскравою помадою. Не варто забувати і про бінді – крапку на лобі, яка є символом заміжньої жінки.

e5d456769eea03a005e02bfd7e781504Долоні, кисті і ступні наречених щедро покривають візерунками за допомогою хни – менді. Цікаво, що руки  нареченого теж розмальовують хною, адже вважається, що це принесе щастя і злагоду у дім молодого подружжя. І звісно ж, не варто забувати про прикраси – на індійських дівчатах завжди багато браслетів, каблучок, а також підвіски, сережки і спеціальне кільце для носа з ланцюжком. На стилізоване весілля не обов’язково одягати все це – вистачить кількох браслетів та, скажімо, сережок.

Традиційне весільне вбрання сильної половини пари також приголомшує своєю розкішшю: розшитий золотими нитками довгий сюртук, вузькі штани, щедро прикрашені бісером гостроносі туфлі й тюрбан. Адаптувати цей образ під стилізоване весілля легко: наприклад, ви можете одягти легку сорочку навипуск, з високим коміром і манжетами.