Зазвичай першим питанням, яке виникає на початковому етапі планування весілля, є те, на яку пору року запланувати цю важливу подію. Обираючи сезон, ми зважаємо на погоду, народні прикмети, церковний календар та власні вподобання. Сьогодні ми вирішили поділитись з майбутніми молодятами перевагами та недоліками кожної пори року як періоду для весілля.

Яку пору року обрати для весілля плюси і мінуси сезонів. Частина І (7)
Зима

Плюси

 1. Мальовничі, хоч і суворі пейзажі, кучугури, притрушені снігом дерева – взимку можна отримати казкові весільні фото.
 2. Ця пора року дозволяє нареченій експериментувати не тільки зі стильними аксесуарами (теплі навушники, шалики, рукавички та светри), а й з кольором святкової сукні – взимку можна одягти як традиційне біле вбрання, так і плаття сріблястого, золотавого або будь-якого іншого кольору, який вам до душі.
 3. Оскільки зима – далеко не найпопулярніший час для весіль, без проблем можна записатись у РАЦС на обраний день та гарно зекономити, адже більшість весільних підрядників у період затишшя пропонують молодятам хороші знижки.
 4. Взимку, особливо в період перед новорічними святами, відчуття дива неначе літає у повітрі, а вбрані у святкову ілюмінацію та прикраси вулиці тільки підсилюють це почуття.

Мінуси

 1. Холодна погода не дозволить одягти надто відкриту сукню – на зміну оголеним плечам та спині у цю пору року приходять вишукані святкові сукні з довгими рукавами. Крім того, через холод не вдасться влаштувати церемонію на відкритому повітрі (хіба що вона буде дуже нетривалою, після чого молодята і гості перемістяться у затишне приміщення зігріватись чаєм та глінтвейном).
 2. Мороз для зимових весіль – це ще півбіди, набагато гірше, якщо цей особливий день припаде на відлигу. Сніг тане, перетворюючись на грязюку – нареченій доведеться дуже постаратись, аби її білосніжна сукня залишилась чистою в таких умовах.
 3. Взимку ціни на деякі продукти починають кусатись, що, звісно ж, впливає на вартість страв та загалом весільного меню у ресторані чи бенкетній залі.
 4. Короткий світловий день внесе свої корективи у таймінг свята: з весільною прогулянкою та фотосесією доведеться впоратись до 16:00-16:30.

Весна

Плюси

 1. Початок весни – період відносного затишшя у весільному бізнесі, тому проблем з бронюванням бенкетних залів, ресторанів, декораторів, транспорту, візажистів, артистів, ведучих, флористів, кондитерів та інших весільних спеціалістів не виникне, ще й непогані знижки отримаєте.
 2. Найгарніші весільні фотосесії – весняні, а все завдяки квітучам садам, буянню трав і квітів. До того ж у цей період погода тішить комфортною температурою.
 3. Навесні природа оживає і відроджується, тому дуже символічо починати сімейне життя саме в цю пору року.
 4. Крім того, на початку весни майже немає черг у РАЦСи, тому вам з другою половинкою не доведеться підлаштовувати своє особливе свято під вільні дати. 

Яку пору року обрати для весілля плюси і мінуси сезонів. Частина І (1)
Мінуси

 1. Велика частина весни супроводжується постом, тому якщо ви плануєте не тільки розписатись, а й обвінчатись, доведеться обирати вінчальний день і підлаштовуватись під цю дату.
 2. Цілий травень можна не брати до уваги забобонним молодятам, адже народні повір’я обіцяють парам, які побрались цього місяця, все життя маятись.
 3. Після Великодня зазвичай настає справжній весняний весільний бум, тому бронювати місце для святкування, дату для реєстрації шлюбу та підрядників доведеться заздалегідь. Крім того, ціни у цей період важко назвати демократичними.
 4. Весняна погода може бути примхливою: у березні цілком можливі справжні морози й холоднеча, а у квітні й травні – зливи, грози і сильний вітер.