Появи весільного торту з нетерпінням чекають не тільки діти, а й дорослі. Крім того, на сучасних урочистостях торт – це не тільки десерт, а й можливість ефектно завершити весільний день, поставити красиву крапку. Ця фінальна нотка мусить ідеальною, тому не варто шкодувати часу на вибір чудового торту. Нюансам та тонкощам вибору гідного весільного торту буде присвячений і наш сьогоднішній матеріал. Сподіваємось, він допоможе вам отримати десерт, який вразить не тільки своїм смаком, а й виглядом.

Розмір та вага весільного торта мусять напряму залежати від того, скількох людей ви запросили на свій святковий бенкет. Так, сьогодні на кожного гостя розраховують в середньому 200-250 г десерту. Проте враховувати варто не тільки вагу, а й, до прикладу, такий фактор, як рецептура. Тут все залежатиме від того, який торт ви оберете для своєї особливої урочистості. Це може бути як легкий торт з повітряними коржами, так і бісквітний торт з досить важкими коржами та мастикою, яка також важить немало. Очевидно, що однакові за розміром шматки будуть відрізнятись за розміром. До речі, насичені торти з густим жирним кремом дуже популярні на зимових весілля, тоді як на літніх урочистостях варто надати перевагу легкому десерту з ягідним чи фруктовим смаком. Якщо говорити про традиційні круглі торти і порівнювати легкі десерти з тортами з бісквітними коржами, кількаярусний легкий торт діаметром в 30 сантиметрів важитиме 5-5,5 кілограмів проти 3-3,5 кілограмів такого ж за розміром торту з мастикою, кремом та шоколадом.

До речі, про кількість ярусів у весільному торті. Зазвичай їх саме кількість ярусів визначає те, скільки кілограмів важитиме цей святковий десерт. Варто зазначити, що більшість тортів у кілька ярусів важать не менше 6-9 кілограмів і годиться для весіль, на які запрошено як мінімум півсотні людей. Якщо ж ви плануєте відносно невелику урочистість (25-30 запрошених), немає жодного сенсу замовляти такий великий десерт. Інакше його просто не буде кому їсти.

Торт

В першу чергу вас треба буде вразити своїх гостей зовнішнім виглядом весільного торту, адже до часу перед тим, як вони нарешті оцінять його смак, повинна відбутись ще й церемонія розрізання. Це символічне дійство мусить відобразити взаєморозуміння та взаємодію обох молодят, оскільки хтось з них різатиме десерт, а інший – буде направляти ніж і розкладати шматки на тарілки. Зазвичай, перш ніж обрати дизайн свого весільного десерту, наречені проглядають сотні фото у мережі, але варто пам’ятати, що далеко не всі кондитери можуть повторити шедеври з інтернету. Крім того, обрати спеціаліста, який виготовить торт, який і око милуватиме, і рабуватиме смакові рецептори, досить важко. Тому постарайтесь почати пошуки як мінімум за три місяці до дня весілля.

Часто кондитери пропонують своїм клієнтам дегустацію тортів на різні смаки, що, до речі, цілком справедливо, інакше молодята просто платять гроші за кота в мішку. Якщо ж кондитер, який обіцяє зробити торт вашої мрії, не пропонує дегустацію, можете замовити невеличкий тортик з обраним смаком і оцінити, чи підходить вам він. Замовляти торт варто тільки тоді, коли ви будете точно знати, скільки людей прийдуть розділити з вами радість цього дня. Якщо ж говорити про доставку десерту, то організувати її варто максимум за дві-три години до його подачі. Якщо ж у ресторані, де ви святкуєте весілля, є просторий холодильник, куди можна було б помітити торт, доставити смаколик можна навіть зранку. До речі, сьогодні деякі молодята замовляють торти, де кожен ярус має свій смак – гарний шанс погодити смаках всіх гостей!