Додатковий букет нареченої на сучасних весіллях майже ні для кого не є новиною. Букет-дублер сьогодні можна побачити майже на кожній подібній урочистості. Цікаво, що існує кілька видів таких квіткових композицій. Саме про них ми і розповімо у сьогоднішньому матеріалі.

Навіщо потрібен весільний букет-дублер

Незважаючи на те, що додатковим букетом на весіллі сьогодні майже нікого не здивуєш, питання щодо такої композиції у декого все ж є. У нашій країні букети-дублери почали використовувати, коли до нас прийшла західна традиція кидати квіткову композицію нареченої в юрбу незаміжніх дівчат, запрошених на весілля. За прикметою, гостю, яка спіймала композицію, повинна була невдовзі вийти заміж. Зрозуміло, що жодна наречена не бажала розставатись зі своїм букетом, навіть задля щастя когось з подружок. За тими ж таки народними прикметами, головна героїня свята кохання повинна була берегти свій букет як зіницю ока і не передавати його у чужі руки навіть на кілька секунд.

Невеста с букетом

Навіть якщо певна пара молодят не вірить у різноманітні прикмети та забобони, кинути свій букет незаміжнім гостям може завадити, наприклад, його форма або розмір. Це стосується великих асиметричних квіткових композицій – з таким букетом і справді важко буде підтримати традицію кидання. Крім того, важкувато буде докинути до подружок і букет, який було складено не надто міцно – квіти просто розлетяться. Також краще відмовитись від кидання свого букета на користь дублера, якщо композиція обладнана спеціальною портбукетницею – ніжкою зі вологою губкою всередині, яка не дає квітам зів’янути протягом весільного дня. В такому випадку букет може просто травмувати когось з претенденток на заміжжя. До того ж деякі квіти своїм пилком можуть вимастити святкові вбрання дівчат.

До речі, знадобиться букет-дублер і в тому разі, якщо ви не впевнені у стійкості обраних для своєї головної композиції квітів. Додатковий букет дасть вам змогу в будь-який момент з’явитись на весільних фото чи бенкеті зі свіженькими квітами. Часто букет-дублер з живих зберігають у холодильнику на кухні.

Види додаткових букетів

Тож, якщо ви впевнені, що букет-дублер не завадить і вашій особливій урочистості, варто з’ясувати, яких видів бувають такі квіткові композиції.

Копія. Мабуть, найзручніше та найпростіше рішення для дівчат, які виходять заміж. Просто замовте у флориста, який складатиме вашу основну флористичну композицію, ще одну – точну таку ж. Її ви зможете подружкам або ж використати в тому разі, якщо основна почне в’янути або чомусь втратить свій привабливий вигляд. Крім того, такий варіант буде ідеальним для зимових весіль, коли квіти можуть постраждати від перепадів температур. Єдиним недоліком такого варіанту є те, що два букети обійдуться недешево.

Міні-копія. Якщо ваш весільний букет буде дуже об’ємним, для кидання подружкам можете замовити точну копія своєї флористичної композиції, але зменшену. Цікаво, що зовсім необов’язково складати букет-дублер з тих самих квітів, що й основний (особливо, якщо ви замовляєте композицію з недешевих квітів), а з квітів у тій самій гамі.

Штучний букет. Хоча штучний букет навряд чи буде мати такий ж красивий вигляд, як композиція зі свіжих квітів, та все ж свої переваги у нього є. Так, наприклад, штучний букет-дублер не зіпсується протягом дня, навіть якщо ви виходите заміж в морозну погоду.

Букет, складений своїми руками. Якщо ви творча людина, можете скласти букет-дублер своїми руками. Крім того, це ще й зекономить вам певну суму з весільного бюджету.