Деякі дівчата настільки задоволені своїм зовнішнім виглядом на власному весіллі, що вперто не хочуть прощатись з метрами фатину та мережива у вигляді весільної сукні. Інші – не можуть змиритись з тим, що левову частку весільного бюджету було витрачено на вбрання, яке вони одягли тільки одного разу. Тому сьогодні ми підготували матеріал про те, як подарувати своїй весільній сукні друге життя.

Яку б долю ви не приготували своєму святковому вбранню, перше, що необхідно зробити після весілля – це віднести свою сукню у хімчистку, особливо якщо ви були власницею пишного плаття з довгими спідницями, адже після бурхливих святкувань цієї особливої події поділ вбрання, скоріш за все, буде вимащений. Не варто експериментувати з виведенням плям з весільної сукні у домашніх умовах, тому що так ви ризикуєте просто зіпсувати цю не тільки коштовну, але й дорогу серцю річ.

Після хімчистки вам доведеться вирішувати, що ж робити з цим особливим вбранням. Одна з народних прикмет переконує, що для того, аби шлюб був щасливим та довгим, необхідно берегти своє весільне плаття все життя. Можливо, це повір’я з’явилось у часи, коли весільна сукня передавалась з покоління в покоління, але, оскільки зараз воно втратило колишню актуальність, лише ви можете вирішити, слідувати йому чи ні. Якщо у вас немає сентименту до цього вбрання, може перепродати його або здати в оренду, проте це не найкращий варіант, адже тільки згадайте, як довго і з якою любов’ю ви обирали свою весільну сукню для себе, а не для когось іншого.

Якщо ви все ж вирішили берегти своє святкове плаття, потрібно буде вирішити, яким саме чином ви будете його зберігати – в коробці чи на вішалці. Обираючи другий варіант, зверніть увагу на те, що вішати виріб варто тільки за внутрішні петлі, а не за плечі, інакше він витягнеться та деформується. Крім того, обов’язково треба запакувати сукню в чохол, а поруч повісити невеличку торбинку з лавандою, яка буде відлякувати міль. До речі, поліетиленовий пакет для зберігання весільного вбрання не годиться, адже з роками від поліетилену сукня може пожовтіти. Якщо вам більше до душі варіант зберігання в коробці, не забудьте встелити її дно папером, а сам виріб  обгорнути білою тканиною. Намагайтесь зберігати коробку з дорогоцінним вбранням в місці з невисокою вологістю.

Проте деяких вчорашніх наречених не задовольняє ані ідея з продажем свого весільного вбрання, ані варант з його зберіганням. Таким дівчатам порадимо і надалі носити це плаття. Особливо це стосується суконь простого покрою та так званих трансформерів. Так, вони стануть чудовою заміною довгій вечірній сукні. В такому вбранні ви на будь-якій події відчуватимете себе не гірше, ніж на власному весіллі.

Останнім часом дедалі популярнішими стають повторні церемонії, які влаштовують на першу річницю одруження. У цей день ви зможете не тільки повторити свої шлюбні обітниці, а й ще раз одягти свою чарівну сукню. до речі, аби знову поринути у казкову атмосферу власного весілля, зовсім не обов’язково влаштовувати пишний прийом – достатньо буде й романтичної вечері на двох.

Ще одна чудова нагода використати своє весільне вбрання – це фотосесія. Зйомка може бути як імпровізованою, так і тематичною, а саму білу сукню можна розбавити контрастними аксесуарами. Останнім часом поширена практика, коли вчорашні молодята під час фотосесії буквально знищують свої весільні вбрання – найбільш ефектний вигляд мають фото у водоймах або світлини, на яких закохані обливають одне одного різнокольоровими фарбами.