Тематичні весілля – один з головних трендів останніх років. Розмаїття тематик святкування вражає:  весілля в стилі вінтаж, бохо, лісове,  морське весілля і навіть свято в стилі Аліси в країні див! проте однією з найпопулярніших серед майбутніх молодят тем є весілля в українському стилі. Це може бути як стилізоване свято, так і автентичне весілля з дотриманням відповідних традицій.  Сьогодні поговоримо про те, яким ж має бути українське весілля.

Вбрання молодят

Багатий вибір весільного вбрання – одна з беззаперечних переваг весіль в українському стилі:  у свій найголовніший день наречена може одягти традиційне весільне вбрання свого регіону, а може обрати сучасну сукню, декоровану вишивкою.

Відтворити автентичний образ нареченої не настільки складно, як це може здатись. Традиційними для українського весілля є сукні досить простого крою з об’ємними, ледь спущеними, рукавами та воланами, широким поясом. Цікаво, що  раніше весільні традиції  обов’язково передбачали у вбранні молодої червоний колір, адже він вважався потужним оберегом від злого ока.  Не варто забувати і про аксесуари, які зроблять образ нареченої довершеним. Зазвичай для весіль в українському стилі обирають червоне намисто, макові віночки та букети з польових квітів, декоровані стрічками та гілочками калини.

Основним елементом образу нареченого є, звісно ж, вишиванка, яку, в залежності від пори року, доповнюють або легкими лляними штанами, або ж елегантними штанами чорного кольору. До речі, гості, тамада та музики також можуть бути одягнені у вишиванки.

Місце святкування та декор

Аби повною мірою відчути колорит справжнього українського весілля, закохані часто влаштовують святкування в Західній Україні, зокрема в Карпатах. Проте організувати неповторне свято можна й у рідному місті, головне – оформити місце події відповідно до теми весілля. Навіть запрошення  – і ті можна замовити в українському стилі! Зазвичай для святкування обирають ресторан з національними мотивами або ж прикрашають залу вишиваними рушниками та яскравими живими квітами, а столи – скатертинами та букетами соняхів. В якості музичного супроводу варто запросити живий колектив, який забезпечить молодятам та їхнім гостям гарний настрій.

Національна кухня

Весілля в українському стилі передбачає і обов’язкове частування гостей традиційними українськими стравами. Зазвичай у святковий набір входить червоний борщ, картопляники, вареники, шинка, сало, холодець та голубці. З напоїв краще надати перевагу узварам, квасу, різноманітним настоянкам та горілці. В якості десерту гостей пригощають тортом, оздобленим калиновими ягодами.

Весільні традиції

Крім веселої музики та смачної їжі незабутню атмосферу справжнього українського весілля забезпечать національні весільні обряди. Жодне автентичне святкування не обходиться без викупу нареченої, традиційного коровая, зустрічі молодят після вінчання, обряду благословення нового подружжя батьками, зняття фати та церемонії запалювання сімейного вогню. Якщо на святі плануються конкурси та розваги, нехай і вони будуть з національним колоритом. Гостям обов’язково сподобаються майстер-класи – наприклад, плетіння віночка, який потім можна пустити у річку, або виготовлення ляльки-мотанки.

Ще одним неодмінним атрибутом справжнього українського весілля є вишиваний рушник. Саме на ньому стоять молодята під час вінчання, саме його зберігають довгі роки як запоруку міцного та щасливого шлюбу. Дівчата, які мають хист до рукоділля, вишивають свій рушник самі, в іншому разі – замовляють у майстрині.