Важко уявити українське весілля без традиційного короваю, рушників, благословення молодят батьками й обряду зняття фати, а, між іншим, деяким з цих звичаїв кілька століть. Так само важко уявити це свято без традиційного для західних країн кидання букета, церемонії запалювання сімейного вогнища та обсипання молодят рисом. Сьогодні ми розповімо, як організувати сучасне весілля, не нехтуючи колоритними українськими традиціями.

Викуп нареченої

Однією з найцікавіших весільних традицій є, звісно ж, викуп нареченої. Парам, які влаштовують весілля в українському стилі, варто знати, що наречений не бере участі в торгах, а з боку його майбутньої дружини торгуватись можуть лише хлопці. Заздалегідь варто домовитись і про кінцеву суму викупу. Якщо ж ви плануєте сучасніше свято, влаштуйте цікавий квест: нехай друзі молодого замість грошей виконають заздалегідь вигадані завдання.

Перший танець молодят

Одним із найзворушливіших весільних обрядів є перший танець нового подружжя. Цікаво, що раніше молодята танцювали під спів родичів та інших гостей. Якщо ж говорити про сучасні традиції українського весілля, то зазвичай пари танцюють під повільну романтичну музику, з якою їх пов’язують гарні спогади. Часто, щоб поставити нескладний, проте ефектний танок, молодята звертаються до хореографа.

Викрадення нареченої

Деякі весільні традиції були вигадані спеціально для того, аби зробити святкування трохи жвавішим та розвеселити гостей. Жартівливий обряд викрадення молодої належить саме до таких традицій. Коли у розпал свята зникає наречена, на її пошуки йде наречений і свідок. Зазвичай «викрадач» вимагає гроші, але зробити цю весільну традицію сучаснішою можна, як і у випадку з викупом нареченої, замінивши грошову винагороду квестом із цікавими завданнями, до якого варто залучити й гостей.

Кидання букета

Коли йде мова про весільні обряди, до яких залучаються гості святкування, перше місце серед незаміжніх подруг посідає, звісно ж, кидання букета. Коли саме кидати букет – вирішують молодята, але зазвичай цій частині церемонії відводять місце ближче до кінця свята. «Процедура» доволі проста: наречена кидає букет (варто зазначити: не свій, а просто схожий) у натовп дівчат, хто встигне його зловити – невдовзі зіграє своє весілля.

До речі, для неодружених товаришів нареченого теж існує запозичений інтерактив – кидання підв’язки.

Зняття фати

Ще однією зворушливою традицією українського весілля є обряд зняття фати або, як його ще називають, обряд покривання нареченої. Ритуал зняття вельона і покриття голови нареченої хусткою, який  виконує свекруха, символізує остаточне прощання з дівоцтвом та початок життя в статусі дружини. Згідно весільних традицій, наречена мусить перейти у нову добу вже заміжньою жінкою, тож обряд зняття вельона назвичай влаштовують до опівночі. Після того, як свекруха покриє голову нареченої хусткою, молода дружина запрошує своїх незаміжніх подруг до танцю і по черзі одягає на кожну з них свою фату, щоб і вони швидше вийшли заміж.

Запалювання сімейного вогнища

Коли йде мова про запозичені весільні традиції, одним із найгарніших звичаїв можна назвати церемонію запалювання родинного вогню (або, як її ще називають, церемонію передачі сімейного вогню), який символізує народження нової родини.

Перед тим, як молода пара йде з весілля, батьки кожного з молодят запалюють свічки, від яких потім запалюється сімейне вогнище; благословляють та наставляють молоду сім’ю. Для створення особливої атмосфери варто вимкнути світло у залі та попросити гостей стати навколо молодят та їхніх батьків.