Теплі слова та щирі побажання щастя, взаєморозуміння та добробуту молодятам – це невід’ємна частина кожного без виключення весілля. Дехто навіть вважає, що застільні тости – це справжнє мистецтво, яке потребує таланту. Тому сьогоднішню статтю ми вирішили присвятити саме весільним тостам та правилам їх виголошування. Сподіваємось наші невеличкі і, здавалось би, очевидні поради допоможуть вам не тільки стати ідеальним промовцем на весіллі, а й зрозуміти, чи так вже необхідно саме вам виголошувати черговий тост. Бажаємо приємного читання!

Як правильно виголошувати весільні тостиЯк часто на весіллях вам доводилось чути заклики підняти тост за молоде подружжя? Отже, перше, про що варто пам’ятати гостям, які збираються щось побажати молодятам на весільному бенкеті, це те, що підняти можна тільки келих і склянку, а аж ніяк не тост – тости виголошують. Тому запропонуйте присутнім або підняти келихи за щастя закоханих, або ж попередьте їх, що ви виголошуватимете тост. Крім того, не варто забувати, що кінцевою ціллю будь-якого тосту є випивання за молоду пару, тому ваша промова не повинна бути занадто довгою. Зазвичай на сучасних церемоніях філософські 15-хвилинні тости є не дуже доречними. Також, відповідно до правил весільного етикету, людина, яка виголошує тост, не повинна змушувати ані молодят, ані інших гостей пити до дна – кожна людина сама має вирішувати, скільки саме їй пити. Так само не варто змушувати запрошених, які не п’ють спиртні напої, замінити сік чи мінералку на алкоголь. Не треба змушувати інших гостей виголошувати тост, якщо вони самі явно не хочуть цього – можливо, людина не приготувалась, або ж взагалі боїться публічних промов.

Як правильно виголошувати весільні тостиОтож, з тим, що тост не має бути надто довгим, ми визначились. Але куди гіршою за довгу промову може бути промова банальна. Пам’ятайте, що односкладові тости типу «Гірко!», «Вип’ємо», «До дна!» згодяться тільки для коротких побажань – наприклад, після церемонії реєстрації шлюбу. В застільному тості важливо знайти ту саму золоту середину – не дати гостям заснути під час промови, але й не сипати банальностями, які молодята забудуть вже після наступного келиха.

Як правильно виголошувати весільні тостиНі для кого, мабуть, не стане відкриттям те, що сучасні весілля відрізняють від тих, що були популярні ще років 10-15 тому. Сучасні церемонії не тільки цікаві й динамічні, а й зазвичай чітко сплановані. Навіть якщо свято не має певного сценарію, на ньому, скоріш за все, буде організатор або координатор з попередньо складеним таймінгом свята. На динамічному весіллі і тости мають бути динамічними й цікавими і для молодого подружжя, і для запрошених, тому не варто планувати промову, яка триватиме довше за 3-5 хвилин. Краще, аби тост вписувався в загальну концепцію свята. Зазвичай, якщо весілля планується у певному стилі чи певної тематики, молодята попереджають про це своїх гостей вже у запрошеннях. Трохи креативу і фантазії – і ви обов’язково напишете гарний весільний тост.

Як правильно виголошувати весільні тостиВи, мабуть, помічали, що найкращі тости на весіллях зазвичай виголошують найближчі молодятам люди – батьки, бабусі й дідусі, брати й сестри, найкращі друзі. В цьому немає нічого дивного, адже ці гості найкраще знають пару, проводять з ними найбільше часу, тому їм легко знайти потрібні слова для щирих привітань. Ми не стверджуємо, що ви можете підняти келих за молодят тільки у тому разі, якщо належите до їх найближчого оточення. Проте, якщо потрібні слова ніяк не знаходяться, краще доєднатись до чийогось тосту, аніж виголосити чергову вимучену і банальну промову.