Значення розповсюджених весільних традицій

16

Здавна люди вірили, що певні звичаї та обряди на весіллі гарантують молодому подружжю щасливе і довге сімейне життя. Сьогодні молодята також дотримуються десятків весільних традицій, не маючи уявлення, звідки бере свій початок більшість з них. Тому редакція TopWedding вирішила виправити такий стан речей і у сьогоднішній статті розповісти, як з’явились і що означають найпопулярніші весільні традиції.

 Наречена стоїть зліва від нареченого

Ця традиція бере свій початок ще з часів Середньовіччя, коли дами завжди мали знаходитись по ліву руку від кавалерів, щоб останній, у разі небезпеки, завжди мав змогу вихопити свій меч правою рукою і захистити себе та кохану. Тоді наречених іноді крали інші залицяльники, або ж забирали назад батьки дівчини, незгодні з її вибором. Сучасні весілля, звісно ж, куди цивілізованіші, аніж кілька століть тому, проте традиція збереглась.Все, що ви хотіли знати про весільну відеозйомкуГості осипають новоспечене подружжя

Трояндові пелюстки – для довготривалого та пристрасного кохання, рис – для поповнення родини, монети та пшениця – для добробуту, цукерки – для солодкого спільного життя. Ось традиційний набір предметів,який зазвичай осипають гості молодят, які щойно побрались. Це своєрідне побажання всіх можливих гараздів молодій родині. Крім того, дуже часто пару осипають конфетті з хлопавок. Цікаво, що слово «конфетті» має італійське походження, так називали мигдаль у цукрі, якій було заведено підкидати в повітря в особливо радісних випадках. Проте наприкінці 19 століття солодощі замінили різнокольоровими паперовими кружками. Ними осипають закоханих, коли ті виходять з церкви, загсу. Монети зазвичай збирають діти – це пророкує новоспеченій родині достаток.

Обираємо актуальний стиль весілляПодружки нареченої в одному стилі

Багато хто впевнений, що дружки в однакових сукнях на весіллі – це традиція, що прийшла до нас за США. Але це не зовсім так. Дійсно, українські наречені запозичили її з американських фільмів, але з’явилась вона у Древньому Римі. Тоді у головної героїні свята мало бути десять подружок, одягнених в таке ж вбрання, як і неї. Така традиція існувала для того, аби заплутати злих духів та знехтуваних залицяльників, які можуть спробувати зіпсувати весілля. Сьогодні ж роль подружок нареченої зовсім інша – вони підтримують та допомагають нареченій у її найважливіший день.

Обираємо актуальний стиль весілляКомпліменти для гостей

Хто б міг подумати, але традиція дякувати запрошеним невеличкими подаруночками бере свій початок ще в середині 16 сторіччя. Тоді європейські багатії та дворяни дарували людям, які розділили з ними радість весільного дня, коробочки з цукром, які у ті часи був ледь не на вагу золота. Сучасні компліменти – це не тільки солодкі дарунки, тепер молодята дарують своїм гостям все що заманеться, в залежності від стилю свята, пори року тощо.

Студия итальянских бонбоньерок и декора «Бон-бон»Фата та біла сукня нареченої

Білий колір став традиційним для весільного вбрання після весілля королеви Вікторії та принца Альберта в середині 19 сторіччя. Цікаво, що до цього на день одруження наречені одягали найкраще що могли собі дозволити, а на колір майже не зважали. Спочатку цю моду підхопила знать, адже бідні люди не могли дозволити собі одяг білого кольору. Стосовно фати зазначимо, що ця традиція була ще у Древній Греції та Римі, та в ті часи наречені одягали фату червоного та жовтого кольорів відповідно. Тоді вона слугувала захистом від темних сил. Сучасного вигляду ніжної прозорої вуалі фата набула в середині 18 століття.

6029-997x1333-1413576154Кидання букета

Ця традиція трансформувалась зі звичаю розривати сукню нареченої і брати собі її шматочок на щастя, як це робили на французьких весіллях у 14 сторіччі.